Informator Turystyczny

Ożarów Mazowiecki położony jest na ważnym szlaku komunikacyjnym – jaki tworzą międzynarodowe drogi: linia kolejowa i droga krajowa nr 92 na  trasie Warszawa – Poznań– Berlin.

Bliskość stolicy jest atutem pozwalającym kształtować gospodarczą strategię rozwoju gminy, natomiast sąsiedztwo czystych terenów Puszczy Kampinoskiej zachęca do ekologicznego podejścia do tego rozwoju. Chcemy być gminą prężnie działającą, realizującą nowe, interesujące pomysły i projekty, przynoszące korzyści wszystkim mieszkańcom.

Właściwa współpraca gminy z lokalnymi przedsiębiorcami i inwestorami oraz rozwinięta infrastruktura przynosi wymierne korzyści obu stronom. Powstają nowe miejsca pracy, zwiększają się wpływy do budżetu, rozwija się infrastruktura techniczna i społeczna. Jesteśmy otwarci na wszelkie przedsięwzięcia gospodarcze. Te atuty doceniło już ponad 20 dużych firm polskich i zagranicznych lokując tu swój kapitał.
Troska o mieszkańców gminy oraz systematyczny rozwój infrastruktury komunalnej i społecznej sprawiły, że ponad 90% mieszkańców ma dostęp do sieci wodociągowej, trwa rozbudowa sieci kanalizacyjnej, powstają kilometry nowych dróg, dynamicznie rozwija się sfera mieszkaniowa i społeczna, wzrasta liczba miejsc pracy oraz rozwija się wewnętrzna komunikacja. Od wielu lat na  wspomniane inwestycje służące mieszkańcom, a także na obiekty sportowe, placówki oświatowe i kulturalne przeznacza się znaczną część dochodów gminy.

Wszystko to powoduje, że gmina Ożarów Mazowiecki jest coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do osiedlenia się w niej na stałe.
Dla przyjeżdżających do gminy gości mamy wiele atrakcji, od wielu historycznych miejsc i budowli poczynając, a na atrakcjach sportowo – rekreacyjnych i kulturalnych kończąc.
Miłośników muzyki zainteresuje na pewno Festiwal Muzyki Kameralnej, odbywający się zawsze w II połowie października oraz Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w I połowie sierpnia. W czerwcu obchodzimy Dni Ożarowa oraz organizujemy Bieg im. Janusza Kusocińskiego. We wrześniu zaś – zapraszamy na dożynki gminne.
 

Paweł Kanclerz
Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego

FaLang translation system by Faboba

Zapraszamy na:Aplikacja Turystyczna

Filmy z Ożarowa Maz.

Strony WWW CMS | Pozycjonowanie | Agencja Interaktywna Poznań | Webster-Studio
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.