Informator Turystyczny

Pierwsze wzmianki o Ożarowie pojawiły się już w czasach Kazimierza Wielkiego w 1342 roku. W średniowieczu dzisiejsze miasto było wsią książęcą należącą do starostwa warszawskiego i występowało pod nazwami Pożarowy Folwark i wieś Pożarowy. W 1620 r. Ożarów stał się własnością wojewodziny podlaskiej p. Warszickiej. W XVII wieku wojny szwedzkie zniszczyły prawie doszczętnie cały teren. Od 1911 r. zmieniło się oblicze Ożarowa. Przekształcił się w ośrodek gospodarki warzywniczej i owocowej. Po odzyskaniu niepodległości nastąpił dalszy rozwój wsi. W 1929 r. powstała fabryka Kabli „Ożarów”, dzięki której w czasach kryzysu pracę znalazło wielu bezrobotnych. Wybudowano też pierwszy w Ożarowie budynek szkolny w 1930 r. Historycznym wydarzeniem było podpisanie aktu zakończenia Powstania Warszawskiego 2 października 1944 r. w dworku przy ul. Poniatowskiego. W roku 1958 Ożarów stał się osiedlem, natomiast 1.01.1967 r. otrzymał prawa miejskie.

Obecnie Ożarów Mazowiecki jest prężnie rozwijającą się gminą podwarszawską, w której rozwija się gospodarka mieszkaniowa, ogrodnictwo, nieuciążliwy przemysł oraz logistyka. Infrastruktura Gminy daje duże możliwości dla rozwoju wszelkiego rodzaju przedsiębiorczości. Dogodne położenie, uzbrojone wolne tereny inwestycyjne sprawiają, że Ożarów Mazowiecki z dnia na dzień stał się wyjątkowym miejscem dla inwestorów. W Broniszach znajduje się największy w Polsce Warszawski Rolno – Spożywczy Rynek Hurtowy. Atuty gminy doceniło również kilkanaście dużych firm polskich i zagranicznych, lokując tu swój kapitał.

Walory krajoznawcze gminy, na które składają się obiekty historyczne i zabytkowe (dworki i parki podworskie, liczne obiekty sakralne oraz zabudowy przemysłowej), a także osobliwości przyrody, są atutem i atrakcją tego obszaru.

FaLang translation system by Faboba

Zapraszamy na:Aplikacja Turystyczna

Filmy z Ożarowa Maz.

Strony WWW CMS | Pozycjonowanie | Agencja Interaktywna Poznań | Webster-Studio
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.